Informace – často kladené dotazy

Kdy je potřeba vyměnit pneumatiky?

 

Když je Vaše pneumatika příliš sjetá (nejnižší hloubka desénu je 1,6 mm), tj. výška opotřebení indikátoru TWI na horním boku pneumatiky. Je to minimální kriterium bezpečnosti, které bychom měli dodržovat, ale je třeba mít na zřeteli, že takto ojetá pneumatika (1.6mm) je na mokré vozovce prakticky nefunkční. Zimní pneumatika se musí měnit již při opotřebení 4mm!

Když Vaše pneumatika jeví drobné prasklinky po celém boku pneumatiky (je příliš stará a zpuchřelá).

Proč pravidelně vyvažovat pneumatiky?

Pravidelným vyvažováním kol docílíme odstranění vibrací, které způsobují nevývažky pneumatik a ráfků. Vyvážení kol bychom měli provádět před každou sezónou, protože vlivem opotřebení pneumatik se nevývažky na kole mění.

Pravidelná výměna a včasné přezutí letních a zimních pneumatik zaručí dlouhou životnost pneumatik a bezpečnou jízdu s Vaším vozem.

Proč měnit bezdušové ventily?

Protože bezdušový ventil pracuje a stárne. Mění se pří výměně nové pneumatiky nebo při každé demontáži pláště, např. při opravě defektů. Při demontáži může dojít k poškození ventilu a následnému úniku vzduchu mezi ventilem a ráfkem. Následkem těchto faktorů při úniku vzduchu za jízdy dojde ve většině případů k neopravitelnému poškození boků pneumatiky a tím k nutnosti výměny pneumatiky za novou.

Čepička ventilu musí dobře těsnit , jinak dochází k zaoxidování vložky ventilu, což způsobuje velké problémy jak při huštění pneumatik, tak případně i demontáži pneumatik.

Při rychlosti 100 km/h je na ventil vyvíjen tlak 1,7 kg.

Proč a jak kontrolovat tlak?

Kontrola tlaku v pneumatice se dělá z důvodu udržení doporučených tlakových hodnot.

Tlak v pneumatice se musí kontrolovat, když není pneumatika zahřátá. Když je pneumatika zahřátá, je tlak vyšší. Z důvodu udržení stálého tlaku v pneumatice se plní pneu dusíkem (pneumix). Tím se šetří životnost pneumatiky.

Při rychlosti 100 km/h je na ventil vyvíjen tlak 1,7 kg.

Proč kupovat nové pneumatiky v našem autoservisu?

Při koupi nových pneumatik v běžném internetovém obchodě možná seženete nižší cenu, než u nás, ale internetový obchod od Vás nevezme v té ceně Vaše staré pneumatiky k ekologické likvidaci a Vy musíte platit v každém pneuservisu za jejich likvidaci. Což nakonec znamená, že Váš levný nákup se Vám prodraží a ještě Vám nikdo odborně neporadí s koupí  vhodných pneumatik na Váš vůz.

Naše nízká cena za nové pneumatiky již v sobě zahrnuje:

 • Ekologickou likvidaci
 • Jednoduché uplatnění záruky v případě konstrukční vady. Vše za Vás bezplatně vyřídíme (možná i okamžitá výměna za novou pneumatiku)
 • Odborné poradenství

Proč si u nás nechat opravit prasklinu čelního skla?

V dnešní době již nemusíte ihned měnit  čelní sklo při každě prasklince od kamínku.Můžete si ho u nás nechat opravit nejkvalitnější technologií na trhu s doživotní zárukou.Opravujeme i praskliny z připojištění čelního skla se 100% plněním.Naší opravu uznávají všechny pojištovny.Výhody opravy čelního skla:

 1. prasklina po opravě  není  v 90% vidět
 2. v místě opravy je sklo ještě pevnější než  původně
 3. na opravu poskytujeme doživotní záruku
 4. na opravu z pojistky nemáte žádnou spoluučast
 5. oprava trvá zhruba 1 hodinu
 6. nezáleží na stáří praskliny
 7. nemusíte měnit originální sklo (po některých výměnách čelního skla teče do vozu nebo sklo pnutím praská,nehrozí poškození interieru jako při výměně skla)
 8. 80% prasklin je technicky  opravitelných
 9. nehrozí pokuta a další praskání skla
 10. dostanete potvrtení o opravě  ATEST 8SD 3129
 11. opravu je možné provést i u Vás
 12. lze opravit jakékoliv dvouvrstvé automobilové sklo

Výhody plnění pneumatik dusíkem

Dusík je teplotně stálý a nedochází vlivem zahřátí ke změně tlaku (což má příznivý vliv na stav a opotřebení desénu) a jízdní vlastnosti zůstávají stejné za všech povětrnostních podmínek.

Je hustší, než vzduch, a proto vydrží v pneumatice delší dobu na předepsaný tlak(méně častá kontrola tlaku, cca 1x za 2 měsíčně).

Můžete nám ihned zavolat!

Facebook

Přijímáme platební karty
Poptávka/rezervace

1 + 12 =